Wiele osób zastanawia się, jaki może być cel zakładania na okna od strony ulicy czy podwórka – rolet zewnętrznych. W przypadku mieszkania w mieście jest to znacznie bardziej uzasadnione, lecz co z posesjami na wsi lub w mniejszych miejscowościach? Czy tam ochrona na okna również przydaje się w celach zabezpieczających przed włamaniem? I wreszcie, czy naprawdę:
Warto montować rolety zewnętrzne?
Opisywany produkt charakteryzuje się niezwykle solidną budową oraz konstrukcją, która jest zakończona zabudowanym napędem. To tam zawija się materiał. Ma ona szczególnie wartościową cechę i to dzięki niej ten typ rolet jest chętnie stosowany – chroni przed nadmiernymi hałasami z zewnątrz. Oprócz tego, że daje większe bezpieczeństwo przed włamaniem mieszkaniom na parterze czy wartościowym dokumentom w biurach, pozwala też zaznać spokoju i nieco odciąć się od hałaśliwej ulicy.
Kolejnym ważnym aspektem rolet zewnętrznych jest ich funkcja termoizolacyjna. Oznacza to, że niezależnie od warunków pogodowych, pomagają one zachować w pomieszczeniu optymalną temperaturę. Latem – chronią przed nadmiarem światła słonecznego i nagrzaniem wnętrza domu, natomiast zimą stanowią niezwykle skuteczną obronę przed wiatrem oraz mrozem. Ich budowa niejako uszczelnia okiennice. Ta zaleta rolet może być odpowiedzią na pytanie – czy warto je zakładać w domu lub na działce. Na wsi, w budynkach posiadających rozległy ogród lub podwórko, często trudniej jest zachować idealną temperaturę, szczególnie zimą.
Innowacyjne funkcje
Nie sposób jednak pominąć również bardzo istotnego elementu, który cechuje rolety montowane na zewnątrz. Są one wyposażone w specjalistyczne, automatyczne sterowniki oraz nadajniki. Poprzez aplikację można samodzielnie modulować wysokością rolety na oknie, a nawet dostać powiadomienie w przypadku próby włamania do domu czy mieszkania. Warto też rozważyć dobór produktu pod konkretne predyspozycje danego budynku, kamienicy, jak i biurowca. W zależności od potrzeb i chęci osiąknięcia efektu stylistycznego, można zamontować modele elewacyjne, podtynkowe oraz naokienne.